Dlaczego dziecko nie chce pić mm?

Witam, Mój 14- miesięczny syn nie chce pić mleka modifikowanego. Pił jej praktycznie od urodzenia a teraz jest wielki krzyk kiedy próbujemy podac mu mleko. Dodam że syn poza mlekiem nie ma problemu z jedzeniem w żłobku wszystko zjada. Nie bardzo wiemy co robić czy może to być kwestia tego że już po prostu go nie potrzebuje? ( dostaje serki wiejskie, jogurty dla dzieci na mleku a czasami kakao na mleku świeżym)

Redakcja abcZdrowie

Witam,

wielu rodziców martwi się niechęcią do mleka u swoich maluchów. W pierwszych miesiącach życia dziecka jest to jak najbardziej zrozumiałe, ponieważ do ukończenia pierwszego roku życia dziecka, mleko powinno być jego głównym pożywieniem.

W międzyczasie następuje rozszerzanie diety. Dziecko poznaje nowe smaki i konsystencje, pierwszy raz smakuje warzyw czy owoców i stopniowo przyzwyczajane jest do pokarmów innych niż dobrze znane mu mleko.

To wszystko sprawia, że w pewnym momencie może odrzucić mleko na rzecz posiłków stałych. Jeśli dzieje się to po pierwszym roku życia, nie ma powodów do obaw. Zwłaszcza, jeśli dziecko otrzymuje nabiał w innej postaci (jogurt naturalny, twarożek, kefir itp).

Można również przygotowywać posiłki, w których bazą będzie mleko (koktajl, kaszka, owsianka, budyń, kakao) lub przemycać je w formie dodatku np. do zup.

Podobne pytania pojawiały się wśród pytań do specjalistów. Znajdzie je Pani wraz z odpowiedziami pod następującymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-dziecko-nie-chce-pic-mleka-modyfikowanego, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-14-miesieczne-dziecko-nie-chce-pic-mleka, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/synek-8-miesiecy-nie-chce-pic-mleka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.