Biegunki i wymioty po usunięciu pęcherzyka żółciowego

witam, mama po usunięciu woreczka żółciowego od pół roku od zabiegu w dalaszym ciągu ma biegunki i wymioty średnio co 3-5 dni, Dziś pojawiło sie nawet ożółcenie twarzy przy wymiotach. Lekarz rodzinny twierdzi ze to normalne i przepisła leki powodujące zwiększona wydzielinę żółci.czy jednak to jest normalne zeby to tak dlugo trawlo, dieta jest zachowana, zresztą przy takim stanie to nawet nie da się jeśc proszę o odpowiedź

W takim wypadku najlepiej byłoby z tym problemem zgłosić się do gastroenterologa. Po tak długim okresie po usunięciu pęcherzyka żółciowego nie powinno być już żadnych dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego. Być może problem tkwi w zakresie górnego odcinka przewodu pokarmowego (np. żołądka i/lub dwunastnicy). Dlatego do rozważenia wykonanie gastroskopii i a na pewno kontrolnego USG jamy brzusznej.