Kamica żółciowa i ból brzucha

Dzień dobry.Po 4 kolejnych epizodach bólu brzucha zgłosiłam się na badanie USG,Mam kamień żółciowy 2,5 cm woreczek bez cech zapalnych .Ból pojawiał się w lewej okolicy podżebrowej ,czasem promieniował do tyłu w stronę kręgosłupa ,Był tępy.trwał od kilkunastu godz.do 4 dni ,.Towarzyszyły mu wzdęcia .Czy jest sens usunięcia woreczka skoro ból zawsze dotyczył lewej strony ?Jakie mogą być inne przyczyny bólu ?

W takim wypadku radziłbym jeszcze celem pogłębienia diagnostyki wykonać gastroskopię dla oceny górnego odcinka przewodu pokarmowego (w zakresie przełyku, żołądka, dwunastnicy może występować patologia z uwagi na nietypowe dolegliwości). Jeśli wykluczy się schorzenia w zakresie górnego odcinka przewodu pokarmowego (lub wyleczy się je) należy poddać się zabiegowi wycięcia pęcherzyka żółciowego.