Podwyższona temperatura i ból po laparoskopii pęcherzyka żółciowego

Witam! Jestem 4 dobę po laparoskopii pęcherzyka, były pewne komplikacje, dostałem na chwilę temperatury 38 stopni ale chirurg powiedział, że wszystko udało się zrobić dobrze, rany dobrze się goją i już nie bolą. Jednak ciągle przy poruszaniu i wdechu utrzymuje się u mnie kłujący ból w miejscu po pęcherzyku i mam czasami bóle pleców pod łopatkami. Czy powinienem się tym przejmować czy te dolegliwości same miną? Gorączki nie mam.

Temperatura i ból jest zapewne wynikiem "komplikacji" po usunięciu pęcherzyka żółciowego. Proszę pytać lekarza prowadzącego, bo myślę że jest Pan jeszcze w szpitalu. Na odległość bez badania trudno jest pomoc.

Z wyrazami szybkiego powrotu do zdrowia
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg