Bielactwo nabyte u 19-letniej osoby

Witam. Mam obecnie 19 lat i jakieś 8 lat temu dopadła mnie choroba skóry-bielactwo nabyte.Plamy są już dość rozległe (dekolt, dłonie,nogi, stopy ) na nogach zauważyłam odbudowę-repigmentacje pigmentu(być może spowodowane słońcem). Chciałabym się dowiedzieć czy tę chorobę można jakoś zatrzymać i wyleczyć? Ostatnio w internecie trafiłam na artykuł o miłorząbie japońskim i odpowieniej suplementacji jako skuteczny sposob na zatrzymanie bielactwa? Prosze o pomoc i doradzenie sposobu leczenia

Bielactwo jest chorobą o charakterze immunologicznym, to co powinna Pani zrobić to badania TSH, przeciwciała anty TOPO w kierunku wykluczenia chorób tarczycy i skonsultować się z dermatologiem. W ostateczności w przypadku rozległych zmian można stosować PUVA terapię .Powinna Pani też unikać stresu , który często prowokuje tego typu zmiany.
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska