Blaszki miażdżycowe w wyniku USG a zawroty głowy

Witam czy winiki są niepokojące zrobiłam usg w tętnicach szyjnychwidoczne są przyścienne uwapnione blaszki miażdżycowe powodują ograniczenia przepływu pod względem morfologicznym w lewej tętnicy szyjnej wewn.30% w pr.t.szyjnej wewn.zwężenia ok.50 %przepływ tętnicach kręgowych domózgowy pr.śr.1,5mm lewa 4 mm bardzo żle się czuję silne bóle i zawroty głowy mdłości

Dolegliwości jakie Pani posiada są z dużym prawdopodobieństwem właśnie związane z rozwiniętą miażdżycą tętnic szyjnych (zwężenie istotne, bo 50%). Pilnie w tej sprawie należy skonsultować się z chirurgiem naczyniowym i rozważyć leczenie operacyjne.