Wynik badania USG tętnic domózgowych
Witam.Oto wynik badania USG tętnic domózgowych prosze o interpretacje: drobne,uwapnione blaszki miażdzycowe w rozwidleniu CCAR bez cech istotnych hemodynamicznie zwęzeń.Kinking ICAL.Parametry doplerowskie przepływu krwi w tętnicach szyjnych w normie.Przepływ krwi w tętnicach domózgowy.Prędkość i spektrum przepływu krwi w tętnicach kregowych w normie.

KOBIETA, 61 LAT ponad rok temu
Leczenie migotania przedsionków
Migotanie przedsionków to zaburzenie pracy serca. To często występują choroba układu krążenia. O leczeniu migotania przedsionków opowiada ekspert - dr Piotr Gryglas, kardiolog.
Witam serdecznie,
Wynik badania USG Doppler świadczy, że w rozwidleniu tętnicy szyjnej wspólnej prawej znajdują się blaszki miażdżycowe, które nie wpływają istotnie na przepływ krwi. Pozostałe tętnicę wolne od blaszek miażdżycowych z prawidłowym przepływem.
Wskazana wraz z wynikiem konsultacja u lekarza kierującego na badanie.
Pozdrawiam.