Prośba o ocenę USG tętnic szyjnych

Proszę o ocenę USG tętnic szyjnych: Zgrubienia błony wewnętrznej tętnic do 1-1,1 mm oraz przyścienne blaszki miażdżycowe w opuszkach obu tętnic szyjnych wewnętrznych: w prawej do 2,6 mm,w lewej do 3,4mm.Nierówna powierzchnia wewnętrznych blaszek miażdżycowych.Zmiany te powodują zwężenia o ok.20-30% światła bez zaburzeń prędkości przepływu.Poza tym tętnice szyjne wspólne,okolice rozwidleń,tętnice szyjne wewnętrzne i zewnętrzne innych istotnych hemodynamicznie zmian nie wykazują.Przepływy laminarne ,max prędkości przepływu i kształt spektrum-w granicach normy.Proszę o odpowiedź.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, badanie wskazuje na umiarkowane zmiany miażdżycowe, ktore powodują zwężenia w tętnicach jednakże nie wymagają na razie żadnego leczenia. Pozdrawiam