Obustronnie tętnice kręgowego z przepływem dogłowowym o prawidłowej prędkości

Proszę o opis badania USG tętnic szyjnych i kregowych. Obustronnie w tętnicach szyjnych wspólnych (CCA),zewnętrznych (ECA), zewnątrzczaszkowych odcinkach tętnic szyjnych wewnętrznych (ICA) zmienione miażdżycowo. Po stronie prawej uwidoczniono blaszkę miażdżycową zwężającą światło ICA ok. 50%. Po stronie lewej ICA niedrożna. Obustronnie tętnice kręgowego (VA) z przepływem dogłowowym o prawidłowej prędkości i spektrum, suma ich średnic > 6 mm. Kompleks intima-media pogrubienie (1,0 mm).

Lek. Tomasz Budlewski

proszę koniecznie udac się do lekarza chirurga naczyniowego, po badaniu bedzie mozna zalecic odpowiednie dalsze postępowanie