Jak zinterpretować wynik TK tętnic?

Jak zinterpretować wynik TK Tętnice szyjne wspólne z zachowanym przepływem .Przepływ w ICA niskooporowy po stronie prawej prędkość przepływu 96cm./s po stronie lewej 148 cm./s przy zagięciu kątowym prawa t. kręgowa nie uwidoczniono przepływu lewa t. kręgowa szerokości 4.3 mm. prędkość przepływu 56 cm./s .Przyścienne blaszki miażdżycowe w obu t. szyjnych oraz w opuszkach.

Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani,
w tętnicach znajdują się blaszki miażdzycowe, które zwężaja ich średnicę, bardziej nasilone po lewej stronie. Jak na razie stan nie jest poważny- konieczne jest monitorowanie stanu tętnic.