Blizny na spojówce oka
Witam serdecznie, skąd na oku na spojówce mogą być blizny- zgrubienia jak po operacji zeza. Okulistka nie potrafiła odpowiedzieć na pytanie. Nie miałam nigdy operacji ani uszkodzeń oka. Poza tym powtórzono pole widzenia i odchylenia sięgają do 20 stopni. Od około pół roku obraz mi się dwoi i lata, jest ruchomy. Rezonans głowy prawidłowy.

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Skąd biorą sie wady wzroku?
Witam! Opisane blizny mogą być wynikiem przebytych stanów zapalnych, nawet takich przebiegających subklinicznie (cytomegalia, kiła, niektóre leki). W przypadku obecności odchyleń w badaniu pole widzenia konieczne jest również badania dna oka i ocena nerwu wzrokowego. Jeśli taka ocena nie była wykonana - sugeruje ponową wizytę u okulisty.