Jak leczyć ból oka i zapalenie spojówki?

Od ponad miesiąca mam problem z prawym okiem. Zaczęło się od zapalenia spojówki, leczone Dicortineffem, zapalenie przeszło, natomiast pojawił się w tym oku dyskomfort, pieczenie, uczucie suchego oka. Po kolejnej wizycie u okulisty stwierdzono zapchane gruczoły Meiboma na jednym i drugim oku, na to "chore" przepisano Detramytrex i krople nawilżające. Mimo zastosowanej kuracji z okiem było gorzej, zaczęło boleć, przeszkadzało mi patrzenie w świetle słonecznym - widziałam jakieś kropki itp. kolejna wizyta, w której w badaniu poza gruczołami nic nie wyszło i zmiana kropli na żel nawilżający plus odstawienie antybiotyku. Oko zaczęło boleć coraz bardziej i zaczęło robić się czerwone. Kilka dni temu odstawiłam wszystkie specyfiki i oko wreszcie przestało pięć i boleç, natomiast nadal mam - chociaż mniejszy- problem z widzeniem w świetle oraz zaczerwienione oko -od kącika i przy dolnej powiece. Rano zdecydowanie większe niż wieczorem. Co może być przyczyną i jakie ewentualnie badania wykonać (do tej pory miałam badanie dna oka i test jakości łez, niestety tego drugiego nie znam wyniku).

Możliwa nadal infekcja spojówek, musi Panią zbadać bezpośrednio okulista aby cokolwiek sugerować. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.