Ból brzucha po wyłyżeczkowaniu macicy u 39-latki

Dzień dobry. Jestem 2 tygodnie po zabiegu wyłyżeczkowania po niecałkowitym poronieniu. Do zabiegu przez tydzień było krwawienie i lekkie bóle podbrzusza. Od tygodnia mam wydzielinę żółto-zielonkawą i nasilające się bóle dołu brzucha, które od dwóch dni są bardzo silne i brzuch jest napięty. Czy to jest normalne po dwóch tygodniach od zabiegu? Czy dalej mam brać tabletki przeciwbólowe i jakie?, bo paracetamol i nurofen słabo działają.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości zdecydowanie nie są "normalne". Wystąpienie opisanej żółto-zielonkawej wydzieliny może być natomiast wynikiem zakażenia. Proszę nie bagatelizować objawów, tylko niezwłocznie skonsultować się ze specjalistą ginekologiem!