Ból brzucha z prawej strony poniżej żeber i wzdęcia

jaka moze byc przyczyna bolu brzucha z prawej strony ponizej zeber.Wystepuje tez wzdecie brzucha.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, ból, który występuje u Pana może być wynikiem bardzo wielu procesów chorobowych. Problemem może być pęcherzyk żółciowy lub procesy chorobowe związane z wątrobą ale także nerkami. Należy w tym przypadku udać się do lekarza gastroenterologa żeby wykonać szereg badań takich jak USG jamy brzusznej i dodatkowe badania laboratoryjne. Pozdrawiam