Ból dużego palca lewej stopy po stronie zewnętrznej przy samym paznokciu

odczuwam ból dużego palca lewej stopy po stronie zewnętrznej przy samym paznokciu , ból jest przy dotknięciu lub gdy założę buty czy to objaw choroby i czym to leczyć ?

Szanowana Pani, proszę się zgłosić do chirurga ogólnego bądź ortopedy - opisane przez Panią objawy sugerują wrastający paznokieć, zapalenie wału okołopaznokciowego itp. Do czasu wizyty, doraźnie proszę zastosować kąpiele w wodzie z mydłem oraz okłady z rivanolu - najlepiej na noc. Pozdrawiam