Ból dużych palców u stóp u 50-latki

Witam mam pytanie co moze oznaczac ból palców u stop, dużych palców w obu nogach, zmieniłam buty mam juz naprawde dosyc co bym nie kupiła i tak nic sie nie zmienia ,palce bolą a konce sa zaczerwienione i lekko opuchniete .Dobrze mi tylko w sandałach boli troche mniej .Dodam ze mam nadcisnienie biore betabloker i lek moczopedny .

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Proponuję zgłosić się do lekarza i wykonać m.in. badanie poziomu kwasu moczowego. Objawy podobne do opisanych mogą sugerować dnę moczanową.

Witam serdecznie,

Objawy, które Pani opisuje mogą mieć związek z nadciśnieniem, problemami z krążeniem, układem krwionośnym lub cukrzycą. Niezwłocznie należy się udać do lekarza w celu przeprowadzenia badań. Bez wyników nie jestem w stanie postawić konkretnej diagnozy.

Pozdrawiam
Joanna Wasiluk