Ból gardła i zatkane ucho

Witam.2 tygodnie temu obudziłam się z bólem gardła. Później zatkało mi się lewe ucho. Ból gardła minął ale ucho zatkane jest do tej pory. Laryngolog stwierdził zapalenie ucha zew. i środkowego oraz obrzęk trąbki sluchowej. Leczyłam się Dicortineffem, pseudoefedryną, loratadyną i sterydami w aerozolach do nosa. Jest mala poprawa ale jeśli ucho nie odetka się samo to moj lekarz chce podać mi Depo-Medrol przez nos do trąbki słuchowej (kateteryzacja). Czy to dobre rozwiązanie?Czy są inne opcje?

Aleksander Ropielewski

Jest to właściwe postępowanie. Nie są mi znane inne metody postępowania w takiej sytuacji.