Jak leczyć zatkanie ucha po zapaleniu gardła?

Od dwóch tygodni mam zatkane lewe ucho. Ucho zatkało się przy zapaleniu gardła - wcześniej nigdy nie miałam z nim problemów. Używałam kropli Otoxaral, jednak ten lek nie pomógł. Wczoraj poszłam na wizytę do laryngologa i dowiedziałam się, że w uchu nie ma zaczerwienia oraz że Audispray powinien załagodzić uczucie zatkania. Po użyciu Audispray odnoszę jednak wrażenie, że ucho zatkało się jeszcze bardziej. Dodam, że zapalenie gardła zostało już wyleczone, zatoki również nie są już zatkane. Jak mogę zwalczyć problem zatkanego ucha? Jest to dla mnie spory dyskomfort w pracy i w kontaktach z innymi ludźmi.

brak tu podstawowej wiedzy: czy jest woskowina i stąd audispray czy może jest jeszcze problem np trąbki słuchowej.
jeśli woskowina to albo się samo odetka albo trzeba wypłukać.
konieczna weryfikacja laryngologiczna