Uczucie zatkanego ucha po anginie

Witam, w trakcie trwania anginy przytkalo mi się ucho bolało przez 1 dzień, teraz po 3 dniach ból ustal, lecz ucho nadal jest przytkane.. Słyszę w nim szum, próbować przetykac ucho woda czy to wina anginy? Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

Lek. Katarzyna Szymczak

Możliwe, że ucho przytkało się w przebiegu infekcji gardła (trabka słuchowa kończy się właśnie w gardle) jeśli się nie odetka samo konieczne może być płukanie uszu.
Pozdrawiam