Ból gardła od dwóch miesięcy i bóle szyi

Dzień dobry, od dwóch miesięcy zmagam się z bólem gardła, odwiedziłem laryngologa, który przepisał mi nalewkę z jodyną do rozmieszania z syropem prawoślazowym, po 10 dniach stosowania zaczęła mnie pobolewać szyja w okolicy tarczycy, wykonałem USG: Tarczyca o dyskretnie obniżonej echogeniczności, prawy płat o wymiarach 29,0x30,2x41,7 mm sporadycznie poprzetykany tkanką hipoechogeniczną. Lewy płat niepowiększony o wymiarach 19,1x22,0x41,5 mm bez cech patologii” Co to oznacza? Hormony w normie.

wg mnie to prawy płat jest lekko powiększony z pomiarów, które pan podał. Z grubsza badanie usg bez zmian. Trzeba ponownej konsultacji laryngologa i ewentualnie endokrynologa