Ból głowy a problem z mięśniami mostkowo-obojczykowo-sutkowymi

Witam. Prowadzę aktywny tryb życia. Po 3 dniach dolegliwości zgłosiłem się do lekarza. Lekarz stwierdził zapalenie zatok. Leczyłem się przez 4,5tyg lecz treningów nie przerwałem, nos droży, ból pozostał przy gwałtownych ruchach głową,do tego czasem boli oczodoł. Po przestudiowaniu parunastu tematów z podobnymi dolegliwościami myślę że problem z mięśniami obojczykowo mostkowo sutkowymi. Jeśli chodzi o te mięśnie to jak im mogę pomóc? Ile mogą trwać te bóle głowy?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Myślę że najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku byłaby konsultacja laryngologiczna połączona z wykonaniem tk zatok i bezpośrednim badaniem - pozwoli to określić, czy w zatokach nie toczy się przewlekły proces zapalny, który powoduje wymienione objawy. Bóle głowy mogą utrzymywać się do czasu pełnego wyleczenia stanu zapalnego. Jeśli chodzi zaś o mięśnie mostkowo-obojczykowo-sutkowe to ulgę mogą przynieść zabiegi fizykoterapeutyczne, ciepłe okłady, kąpiele i maści przeciwzapalne.