Ból w okolicy oka i nosa - jaka przyczyna?

Bóle powtarzają się raz na rok lub dwa, a trwają od 15 lat. Najczęściej pojawiają się nocą gdy głowa jest nieruchoma. Nie pomagają żadne leki przeciwbólowe. Taki silny ból trwa od1godz. do 3 godz i tak przez około 3 tygodnie. Łykam leki przeciwbólowe, przeciwzapalne. Gdy mam ten atak bólu jedynie co robię to kiwam głową i to mi pomaga. Czuję wtedy jak po ściance gardła spływa mi wydzielina. 3 tyg takiej męczarni, nie przespanych nocy znów przede mną błagam- pomocy!
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

W trakcie okresu objawowego powinna się  odbyć konsultacja laryngologiczna. Odpowiadać za nie może bowiem zapalenie zatok-przewlekłe, z okresami zaostrzenia, kiedy to dolegliwości ulegają nasileniu.
Pozdrawiam