Gdzie szukać przyczyny tego bólu uda?

Witam, dopada mnie przeszywający ból w udzie w bocznej i tylnej części, zazwyczaj promieniuje do łydki, czasem nawet do kostki, zdarza się, że ból występuje również w odcinku lędźwiowym. Zawsze są to te same miejsca. Ból nasila się przy ruchu, najczęściej skrętnym. Pierwsze dwa ataki miały miejsce w okresie ciąży, kolejny ok pół roku po porodzie, dwa kolejne w odstępie 3tygodni prawie rok po porodzie. W trakcie ciąży były to ataki trwające max 10 godzin, z tym że wtedy bardziej był to ból odcinka lędźwiowego, po ciąży kolejne ataki trwały kilka dni (bliżej tygodnia) i najbardziej czuć ból uda. W trakcie pierwszego ataku po porodzie, w trakcie wizyty u fizjoterapety, wykonał on test, dokładnie obejrzał wszystko i stwierdził, że nie jest to rwa kulszowa i ogólnie nie wie skąd ten ból się bierze. Na ból pomaga gorąca kąpiel i leki przeciwzapalne (zwykły paracetamol nie), masaże to tylko chwilowa ulga. Czy mogę prosić o podpowiedź gdzie tak naprawdę szukać przyczyny, obecna sytuacja nie zachęca do wybrania się do przychodni, a zaczynam czuć zbliżający się kolejny atak. Pozdrawiam

Proszę udać się do innego fizjoterapeuty lub do ortopedy. Takie bóle to nie tylko rwa kulszowa ale również inne redikulopatie.

Paracetamol nie jest lekiem przeciwzapalnym, posiada jedynie działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe.

Ziołolecznictwo posiada w ofercie szeroki wachlarz surowców o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Jednak nadal będzie to jedynie działanie objawowe a najważniejsze pozostaje ustalenie przyczyny.

Pozdrawiam serdecznie, życząc szybkiego wyjaśnienia sprawy.

mgr Arkadiusz Ciołkowski, zielarz - fitoterapeuta www.poradazielarska.pl