Jak poradzić sobie z napadami migrenowymi?

Do jakiego lekarza sie zwrócic? Jakie badania zrobić? Po 20 latach przerwy nagle wróciły do mnie ataki aury migrenowej, które nawiedzaja mnie kiedy tylko chcą z różną częstotliwością (raz na 2 tyg-2 mce). Mam stare przewlekłe problemy: depresję, bezsseność, nieregularne odżywianie się, stres (biore różne leki), pracuję też na noce, ale to nic nowego w moim życiu! Jaką profilaktykę stosować, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo ataków? Stosuję wpradzie skuteczny środek Migrastop, który ataki ogranicza do parunastu minut jednak boje się tego, gdyż może przydarzyć się podczas prowadzenia samochodu, albo w odpowiedzialnej mojej pracy.

Każdy ma swój patent radzenia sobie z migrenami. Jak wynika z moich rozmów z Pacjentami – każdy sposób jest dobry, jeśli tylko działa. Jedni stosują kąpiele, drudzy aromaterapię, jeszcze inni muzykoterapię w połączeniu z eliminacją źródeł światła. Ziołolecznictwo posiada surowce stosowane w terapii migren, jednak jest tu wiele zmiennych – w Pani przypadku chociażby przyjmowanie leków.

Zapraszam do kontaktu i pozdrawiam serdecznie

mgr Arkadiusz Ciołkowski, zielarz – fitoterapeuta www.poradazielarska.pl