Jaka jest przyczyna drżenia kończyn?

Czy drżenie kończyn może być skutkiem przewlekłego stresu oraz lęku? Brałem propranolol, unikałem kofeiny, stosowałem suplementację witamin, uprawiałem aktywność fizyczna, kilkuletnią psychoterapię (z różnymi psychoterapeutami). Nic to nie dało. Czy zaburzenia lękowe mogą trwać stale, bez przerwy? Dodam tylko, iż kiedyś po wypiciu alkoholu drżenia stawały się coraz łagodniejsze. Jeśli chodzi o farmakoterapię - obecnie biorę duloksetynę.

Z tego co zrozumiałem z Pana opisu, znajduje się Pan w kontakcie z psychoterapeutą. Być może warto (a może badania były już przeprowadzone) skonsultować się również z neurologiem.

Ziołolecznictwo oferuje surowce o działaniu uspokajającym, wyciszającym i łagodzącym napięcia nerwowe oraz lęk, jednak zdecydowanie należy po nie sięgać pod okiem specjalisty, szczególnie jeśli - jak w Pana przypadku - przyjmowane są leki.

Pozdrawiam serdecznie

mgr Arkadiusz Ciołkowski, zielarz - fitoterapeuta www.poradazielarska.pl