Co robić z tą biegunką przy Helicobacter?

Witam mam pytanie . Ponieważ zrobiłam sobie test na helikobakter pyloris i wyszedł mi pozytywnie ,mam antybiotyk na 2 tygodnie . Tylko problem tkwi gdzie indziej od jakichś 2 miesięcy codziennie rano mam biegunkę ,nie raz w ciągu dnia też się zdarzy ale nie zawsze ale rano to jest makabra ? Co robić jak to leczyć ? Proszę o poradę ? Czy muszę zgłosić się z tym do lekarza ? Może konieczna będzie gastroskopia ?

Koniecznie trzeba się zwrócić do lekarza. Biegunka może mieć różne podłoże, chociażby problemy z jelitami, trzuską lub wątrobą.

Przewlekła biegunka jest stanem wyjątkowo niekorzystnym. Nie tylko grozi odwodnieniem ale również wystąpieniem zaburzeń elektrolitowych, kwasicą metaboliczną oraz niedoborem witamin i minerałów.

Ziołolecznictwo oferuje liczne surowce, które mogą być wykorzystywane w dolegliwościach układu pokarmowego, jednak konieczne jest wcześniejsze zdiagnozowanie problemu.

Pozdrawiam serdecznie

mgr Arkadiusz Ciołkowski, zielarz - fitoterapeuta www.poradazielarska.pl