Jak poradzić sobie z atakami bólowymi?

10 lat temu miałam atak rwy kulszowej,po serii zastrzykow poprawa nastąpiła po kilku dniach,teraz prawdopodobnie jest kolejny atak ale zupełnie inny,boli mnie pachwina, posladek, udo i lydka, bol w ciągu dnia jest do wytrzymania natomiast noc jest koszmarna, budzi mnie kilka razy ból, muszę wstać, bo zmiana pozycji nie pomaga. Noga jest slaba, nie jestem w stanie kucnąć i wstać.Lekarz przepisał mi ibuprofen ale poprawy brak. Proszę o poradę, co dalej i jak sama mogę sobie pomóc. Dziękuję.

Najlepiej wybrać się do fizjoterapeuty. Co prawda zaleca się terapie manualne dopiero po wygaszeniu ostrego zapalenia ale specjalista podpowie co robić aby nie zwiększać ucisku nerwu kulszowego.

Ziołolecznictwo oferuje w tym przypadku surowce o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym.

Pozdrawiam serdecznie

mgr Arkadiusz Ciołkowski, zielarz – fitoterapeuta www.poradazielarska.pl