Ból głowy i pulsowanie w miejscu uderzenia

Mam takie pytanie. Jakies 12 lat temu uderzylem sie w tylna czesc glowy, w tym miejscu jak sa te dwie kosci potyliczne, to jedna mi sie zrobila wieksza. Teraz zaczelo mnie kluc, w okolicach tego miejsca a dokladnie nizej troche i czuje tetno i kucie. Jak sie poloze to mi przestaje, a najgorzej w dzien jak chodze, czuje caly czas pulsowanie z ukluciem w tym miejscu. Bardzo prosze o pomoc.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że dolegliwości bólowe są spowodowane urazem doznanym kilka lat temu. Ból okolicy potylicy może być spowodowany nadciśnieniem tętniczym. Nie można wykluczyć innego podłoża objawu. Proszę udać się na wizytę do lekarza rodzinnego, który wdroży odpowiednie postępowanie.