Ból głowy i zawroty po wymianie okularów na mocniejsze

Witam, niecały tydzień temu wymieniłam okulary na nowe o mocniejszych szkłach, wcześniej nosiłam OL -0.75 i OP -0.5, obecnie OL -1.0 i OP -0.75. Od momentu zmiany okularów występuje u mnie ból głowy jak i zawroty, a zdarzyły się także wymioty (1 dzień). Podczas badania w dobranych szkłach widziałam dobrze, jednakże podczas chodzenia odczuwa lekki dyskomfort na lewym oku. Czy jest to kwestia źle dobranych okularów czy etap przejściowy, w którym moje oczy muszą przyzwyczaić się do zmiany?

Witam. Dyskomfort jeżeli nie minie po paru dniach-wtedy zalecam sprawdzenie okularów ,być może są np. krzywe, lub DP jest za duże, albo źrenica nie cyrkluje odpowiednio. u optyka sprawdzić . Pozdrawiam