Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból jąder, pachwiny i podbrzusza

Witam. Czy to podłoże psychalgii? Od blisko dwóch tygodni bolą mnie jądra, pachwiny i podbrzusze. Ból się nasila gdy o nim myślę. Jednak gdy wykonuję codzienne czynności (dom/praca) ból jest nieodczuwalny. Nie mam problemów ze snem. Brak gorączki. Urolog nie wykrył u mnie żadnych problemów z jądrami/pachwiną. Czy to wszystko zmierza w kierunku natręctwa? W jaki sposób można sobie z tym poradzić? Nie ma godziny bym nie myślał o tym bólu (który de facto występuje gdy się na nim skupiam).
MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Opisane objawy wskazują na psychogenne podłoże bólu. Proszę zgłosić się do psychologa, psychoterapeuty i przepracować emocje i konflikty leżące u źródła zaburzeń. To pozwoli się od nich uwolnić i funkcjonować bez bólu.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Witam,
ból może mieć podłoże psychogenne. Zachęcałabym do wizyty u psychoterapeuty, choćby do konsultacji. Rozwiązanie może być na prawdę proste, jednak warto skonsultować się ze specjalistą indywidualnie. Pozdrawiam.

Psycholog posiadający specjalizację z psychologii klinicznej oraz neuropsychologii.
0

Witaj !
Żeby pana dokładnie zdiagnozować i przerobić przyczyny problem należy się umówić osobiście do seksuologa, tym bardziej że opis wskazywałby tło psychogenne. Pozdrawiam

Psycholog posiadający specjalizację z seksuologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy