Ból jajnika a pęcherzyk wykryty podczas badania dopochwowego
Od pewnego czasu boli mnie prawy jajnik, ginekolog w badaniu dopochwowym USG znalazła 20 mm pęcherzyk. Nie jestem w ciąży i przyjmuję tabletki antykoncepcyjne, mam 24 lata. Doktor stwierdziła, że czasem pojawiają się takie pęcherzyki, które mogą zanikać, a ból jest spowodowany rozpieraniem jajnika przez ten pęcherzyk. Moja dolegliwość trwa już 5 miesiąc a ból utrudnia mi funkcjonowanie. Czy mogę zrobić coś jeszcze w kwestii mojej dolegliwości? Czym jest ów pęcherzyk? Echogeniczność w normie.

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania
Witam!
W opisanej sytuacji konieczne będzie rozszerzenie diagnostyki. Proszę udać się na ponowną wizytę do specjalisty ginekologa, który wdroży odpowiednie postępowanie.