Ból jajnika i podbrzusza a stosowanie antykoncepcji hormonalnej na torbielowaty jajnik

Byłam dzisiaj u ginekologa, ponieważ od jakiegoś czasu mam straszne bóle prawego jajnika i często podbrzusza.Rok temu miałam na prawym jajniku torbiel ok 6cm krwotoczna.Dostałam tab anty i przeciw zapalne.Torbiel po 3-4 miesiącach brania tab anty się wchłoneła(miedzy czasie pojawiła sie niewielka na lewym)po tym było czysto i przestałam brac tabletki.Dzisiaj gin powiedziała że mam powiększony torbielowaty prawy jajnik i dostałam znowu tab anty i mam jej brać do pierwszej ciąży.Czy to tak działa?

witam,
tak, takie postepowanie jest słuszne.
Ginekolog przed ciążą nie chce Pani narażać na operację wyłuszczania torbieli jajnika, aby nie zmniejszyć szans na ciążę