Torbiele na prawym jajniku

Witam mam torbiele na prawym jajniku jest kilka mniejszych i największa ma 2,5cm a na lewym jedna tez ma 2,5cm miałam kuracje antykoncepcyjną przez pół roku ale niestety nie poskutkowało żadna torbiel sie nie wchłoneła :(teraz lekarz zmienił mi na inne tabletki i mam brac kolejne pół roku moje pytanie brzmi czy mając te torbiele możemy z mezem starać się o dziecko czy muszę sie najpierw wyleczyc?czy potem nie bede miala problemu z zajsciem w ciąże?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Należy zdiagnozować jaki jest rodzaj torbieli. Lekarz prawdopodobnie podejrzewa u Pani torbiel prostą wypełnioną płynem, która nie jest groźnym stanem. Prosze stosować sie do zaleceń lekarza. Jeżeli to leczenie nie pomoże, proponowałabym poszerzyć diagnostykę. Podczas stosowania tabletek, raczej ciężko będzie Pani zajść w ciążę dlatego proszę przedyskutować tą kwestię z lekarzem.
Pozdrawiam

Witam,
przyjmuje Pani jak rozumiem tabletki antykoncpecyjne obecnie - więc starania o zajście w ciążę nie przyniosą skutku.
Być może najpierw będzie trzeba laparoskopowo wyłuszczyć torbiele jajników i później rozpocząć starania o ciążę. W tym przypadku po prawidłowo przeprowadzonej operacji nie powinno być problemu z możliwością zajścia w ciążę, ponieważ czynność hormonalna jajników zostanie zachowana.

Jednak proponowałabym porozmawiać z ginekologiem o swoich planach.

pozdrawiam