Torbiele okołojajnikowe a starania o dziecko

Witam! Od ponad roku staramy się z mężem o dziecko. W listopadzie w badaniu USG dopochwowym znaleziono u mnie torbiel wielości 6 cm na 7 cm. Najpierw leczono ją hormonalnie tabletkami Asubtela przez 3 cykle. Jednakże to leczenie nie przyniosło żadnego skutku, torbiel nawet sie nie zmniejszyła. Pani doktor poinformowała mnie, iż jest to torbiel paraowarialna przy jajniku prawym. Dostałam skierowanie do szpitala na laparoskopię. 1 lutego 2013 r. miałam przeprowadzoną laparoskopię usunięcia torbieli paraowarialnej przy jajniku prawym. Jaki jest to rodzaj torbieli? Dotychczas mało znalazłam informacji na ten temat. Kiedy można bezpiecznie wznowić starania o dziecko, aby nie zaszkodzić przebiegowi planowanej ciąży i własnemu zdrowiu?

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Suplementy diety w menopauzie

Menopauza to jeden z najtrudniejszych okresów w życiu kobiety. Jak sobie radzić w tym czasie? Na pewno warto zmienić tryb życia, a przede wszystkim dietę. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o suplementach diety w menopauzie.

Lek. Magdalena Pikul
82 poziom zaufania

Witam! Jeśli chodzi o torbiele paraowarialne, inaczej torbiele okołojajnikowe to są to torbiele zlokalizowane w tkankach otaczających jajnik. Są to zmiany wrodzone lub też powstające w wyniku przebytych miejscowych stanów. Małe torbiele wymagają po prostu obserwacji, natomiast w przypadku tych większych podejmuje się próbę leczenia hormonalnego, a w przypadku jego nieskuteczności leczenie jest zabiegowe. Zaleca się, aby po takim zabiegu przed podjęciem starań o dziecko udać się do ginekologa na badanie kontrolne, jeśli nie ma żadnych nieprawidłowości to starania można już rozpocząć w 3 miesiące po laparoskopii. Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty