Nawracające torbiele jajnika i terapia tabletkami antykoncepcyjnymi a starania o zajście w ciążę

Witam Ostatnio opisywałam swój problem nawracających torbieli. Poradzono mi zgłosić się do lekarza. Dziś jestem po wizycie. Przypomnę. Cierpię na nawracające torbiele od kilku lat, praktycznie miesiąc w miesiąc pojawiają się na jajnikach. Ostatnio przeszłam zabieg laparoskopii i po 3 tyg. znowu torbiel. Lekarz zalecił terapie lekami antykoncepcyjnymi ale zauważyłam, ze nie do końca wiedział co dalej robić . Przypomnę również,iż staram się o zajście w ciążę . Proszę Pomóżcie

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Antykoncepcja hormonalna rzeczywiście bywa skuteczna w przypadku leczenia nawracających torbieli. Zdecydowanie proszę zatem zaufać lekarzowi prowadzącemu i zastosować się go jego zaleceń.