Czy torbiele na jajniku leczyć hormonami?

Dzien dobry.Dzis bedąc na wzycie u ginekologa dowiedziałam sie ze mam torbiel na lewym jajniku wielkosci 5 cm.Lekarz od razu dał mi skierowanie na badanie ca125.Nastraszył ze w gre wchodzi tylko laparoskopia bo to napewno rak. Czy najpierw nie powinien próbowac leczenia np.hormonami?

Witam , trudno mi jest uwierzyć , żeby lekarz , który rozpoznał torbiel jajnika powiedział , że to na pewno rak!!! Proponuję dokładnie słuchać wypowiedzi lekarza!!! Torbieli nie leczy się hormonami! Raka nie leczy się laparoskopią! Rozpoznania w onkologii stawia histopatolog na podstawie badania fragmentu tkanki lub płynu pobranego w trakcie laparoskopii!!! z.żurawski