Czy badanie TK lub MRI jamy brzusznej z kontrastem jest w stanie zidentyfikować torbiele proste?

Witam serdecznie. Czy badanie TK lub MRI jamy brzusznej z kontrastem jest w stanie jednoznacznie zidentyfikować 5 mm torbiele proste w wątrobie i w nerkach i odróżnić je od zmian typu meta?

Badania obrazowe typu TK czy MRI mogą tylko przybliżyć podejrzenie - często , jeśli jest znana istota choroby-mogą "potwierdzić" rozpoznanie , ale rozpoznanie ostateczne w onkologii stawia lekarz histopatolog po zbadaniu fragmentu tkanki pobranej z podejrzanego terenu , tzn. biopsja!!! zż

Lek. Zbigniew Ĺťurawski

Szanowna Pani - w 98 % tak
Pozdrawiam serdecznie, W.K. Chirurg