Czy MRI z kontrastem jest w stanie określić charakter zmian w wątrobie w przypadku torbieli prostych?

Witam serdecznie. Badanie MRI jamy brzusznej z kontrastem wykrylo u mnie trzy torbiele w watrobie określone jednoznacznie jako proste. Moje pytanie czy MRI z kontrastem wykonane aparatem 1,5 T jest w stanie jednoznacznie określić charakter zmian w watrobie w przypadku Torbieli prostych? Torbiele miały 5mm i znajdowały sie w 7 i 2 płacie watroby. Wcześniej wykonane badanie TK także znalazło torbiele.

Witam serdecznie,

Za pomocą badania MRI nie określa się charakteru zmiany jeśli chodzi o rodzaj torbieli. Do tego służą inne badania, zabiegi. Wskazana jest u Pani konsultacja z lekarzem prowadzącym lub chirurgiem w celu konsultacji oraz ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.