Czy MRI z kontrastem jest w stanie określić charakter zmian w wątrobie w przypadku torbieli prostych?
Witam serdecznie. Badanie MRI jamy brzusznej z kontrastem wykrylo u mnie trzy torbiele w watrobie określone jednoznacznie jako proste. Moje pytanie czy MRI z kontrastem wykonane aparatem 1,5 T jest w stanie jednoznacznie określić charakter zmian w watrobie w przypadku Torbieli prostych? Torbiele miały 5mm i znajdowały sie w 7 i 2 płacie watroby. Wcześniej wykonane badanie TK także znalazło torbiele.

MĘŻCZYZNA, 42 LAT ponad rok temu
Przebieg badania tomografii komputerowej
Witam serdecznie,
Za pomocą badania MRI nie określa się charakteru zmiany jeśli chodzi o rodzaj torbieli. Do tego służą inne badania, zabiegi. Wskazana jest u Pani konsultacja z lekarzem prowadzącym lub chirurgiem w celu konsultacji oraz ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.