Czy badanie MRI z kontrastem pozwala na jednoznaczne odróżnienie zmian łagodnych?
Czy badanie MRI z kontrastem pozwala na jednoznaczne odróżnienie zmian łagodnych np. torbieli prostych od zmian złośliwych np. unaczynionych przerzutów w watrobie?

MĘŻCZYZNA, 42 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Tak, ponieważ badanie MRI jest obecnie najlepszym badaniem obrazowym stosowanym w radiologii i praktyce klinicznej. Dodatkowo jakość badania poprawia zastosowanie środka kontrastowego. Środek kontrastowy zastosowany w badaniu MRI danej okolicy anatomicznej, służy do rozróżnienia potencjalnych zmian łagodnych od potencjalnych zmian złośliwych.