Dwie małe torbiele proste w wątrobie a opis TK z kontrastem

Witam serdecznie. Miałem wykonane badanie TK z kontrastem, w którym radiolog nie opisał w wyniku dwóch małych 5 mm torbieli prostych w watrobie, ze względu na brak ich znaczenia klinicznego. Zauważył je inny radiolog oceniający badanie i potwierdził, ze sa to torbiele. Czy taka praktyka nie opisywania ewidentnych zmian bez znaczenia klinicznego jest stosowana wsród radiologow?

Witam serdecznie,

Zgodnie ze standardami, wszystkie struktury anatomiczne oraz ewentualne ich patologię badanego obszaru, powinny być zawarte w opisie badania. Nie sądzę żeby radiolog pominął w opisie badania zmian w postaci torbieli w wątrobie, pomimo innego wskazania do wykonania badania TK.
Sugeruję udać się do Pracowni TK, w której badanie było wykonane i porozmawiać z radiologiem opisującym badanie.

Pozdrawiam.