Obecność torbieli w obrębie jamy brzusznej

W czasie badania MRI jamy brzusznej z kontrastem znaleziono mi 3 torbiele: jedna 12mm,która już wcześniej była widoczna na USG i w lewym płacie watroby,podprzeponowo dwie kolejne 5mm,których wcześniej nie było widać na USG.Radiolog,z 25 letnim stażem,który wykonywał i opisywał badanie nie miał watpliwości,ze da to torbiele proste. W rozmowie zapewnił, ze MRI,zwłaszcza sekwencja DWI jest w stanie jednoznacznie roznicowac takie zmiany. Czy to prawda, czy badanie MRI jednoznacznie je identyfikuje?

Witam serdecznie,

Tak, to prawda. Mimo wszystko proszę skonsultować się z lekarzem zlecającym badanie celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.