Opis TK jamy brzusznej z kontrastem

Kobieta lat 64 TK jamy brzusznej z kontrastem -95 prosba o interpretacje W prawym płacie wątroby położone obok siebie ogniska ulegające obwodowemu wzmocnieniu kontrastowemu o wym. 28mm 23mm mogące odpowiadać naczyniakom; podprzeponowo w wątrobie ogniska wzmocnienia kontrastowego o wym. 10mm w segm. 4 i 12mm w segm. 2 Poszerzenie odnóg bocznej i przyśrodkowej nadnercza lewego do 8mm.

Aleksander Ropielewski

Najpewniej ma Pani naczyniaki wątroby, które przy tych wymiarach, jeżeli nie dają dolegliwości nie są wskazaniem do operacji. Odnośnie pozostałych zmian wykrytych w TK, to bez oceny stanu klinicznego, badania TK i Pani dolegliwości nie jestem w stanie zinterpretować jednoznacznie opisu badania.