Opis TK jamy brzusznej z kontrastem
Kobieta lat 64 TK jamy brzusznej z kontrastem -95 prosba o interpretacje W prawym płacie wątroby położone obok siebie ogniska ulegające obwodowemu wzmocnieniu kontrastowemu o wym. 28mm 23mm mogące odpowiadać naczyniakom; podprzeponowo w wątrobie ogniska wzmocnienia kontrastowego o wym. 10mm w segm. 4 i 12mm w segm. 2 Poszerzenie odnóg bocznej i przyśrodkowej nadnercza lewego do 8mm.

KOBIETA, 63 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Najpewniej ma Pani naczyniaki wątroby, które przy tych wymiarach, jeżeli nie dają dolegliwości nie są wskazaniem do operacji. Odnośnie pozostałych zmian wykrytych w TK, to bez oceny stanu klinicznego, badania TK i Pani dolegliwości nie jestem w stanie zinterpretować jednoznacznie opisu badania.