Czy torbiele wymagają leczenia i czy nie są przeciwskazaniem do zajścia w ciążę?

Witam ostatnio wyczulam w lewej piersi zgrubienie wiec udałam się na usg piersi. Pani doktor nie stwierdzila obecnosci zmian ogniskowych ani nieprawidlowych zageszczen, ale torbiele w prawym sutku torbiel 12x4-5mm i trzy torbiele 4-6mm. W sutku lewym cztery torbiele 3-4x1-2mm. W lipcu poronilam i wlasnie chcielismy z mezem rozpoczac starania o dziecko. Czy te torbiele wymagają leczenia i czy nie są przeciwskazaniem do zajścia w ciążę?

- takie torbiele najczęściej wymagają diagnostyki i bezpośredniego leczenia przez nakłucie i pobranie zawartości torbieli do badania cytologicznego, o dalszym postępowaniu musi zadecydować lekarz prowadzący
i czy nie są przeciwwskazaniem do zajścia w ciążę?
- nie