Ból jajników u 16-latki

Witam. Mam 16 lat i stosunkowo regularny, 35 dniowy cykl. Ostatnia miesiączka wystąpiła 18 października. Od ok. tygodnia czuję co jakiś czas duży ból w podbrzuszu, kłucie w lewym jajniku i częste bóle żołądka. Ponadto mam potrzebę częstszego oddawania moczu. Pare dni temu zjadłam coś niezdrowego i wymiotowałam, jednak czy to może mieć wpływ na coś, poza żołądkiem? Proszę o odpowiedź, niepokoją mnie te bóle.
16 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Bóle podbrzusza niekoniecznie muszą być związane z patologią jajnika. Z opisywanych przez Panią dolegliwości bardziej skłaniałabym się do szukania przyczyny wśród chorób internistycznych.
Bóle brzucha z częstszym oddawaniem moczu może być spowodowane zapaleniem pęcherza. Z tego też względu w pierwszej kolejności zalecałabym kontakt z lekarzem rodzinnym, który zbada brzuch i postawi właściwą diagnozę.

Bez uszczegółowienia wywiadu i wykonania podstawowych badań, w tym badania ogólnego moczu nie jestem w stanie powiedzieć, co konkretnie Pani dolega.
Jeżeli wiąże Pani wymioty z błędem dietetycznym, to nie należy to do istoty problemu.
Pozdrawiam.