Ból kolana i chrupanie podczas zginania nogi
Witam. Od pół roku bolą mnie kolana, prawe bardziej. Przy ich zginaniu słychać chrupanie. Ból zaczyna robić się nie do zniesienia, żadne środki przeciwbólowe nie pomagają :( proszę o interpretację niepokojącego mnie fragmentu opisu MRI: w stawie rzepkowo-udowym stwierdza się II stopień chondromalacji na powierzchni przyśrodkowej chrząstki rzepki o wymiarach 9x11 mm. Widoczne pęknięcie chrząstki z penetracją płynu stawowego do podchrzęstnej części kości i formowanie sie podchrzęstnego pęcherza.

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
88 poziom zaufania
Witam,
Szanowna Pani, opis MRI wskazuje na chondromalacje (czyli proces rozmiękania chrząstki rzepki) II stopnia. Zalecam konsultacje z lekarzem, który zlecał badanie w celu ustalenia jak najlepszego leczenia. Leczenie jest wielopoziomowe i może polegać na leczeniu farmakologicznym, fizjoterapeutycznym oraz operacyjnym. Pozdrawiam.