Ból kolana i rzepki u męża

Moj maz skarzy sie na kolano.Jakis czas temu uderzyl kolanem w framuge.Jest pilkarzem i dlaniego jest bardzo wazne aby moc w pelni uczestniczyc w treningach.Bol pojawia sie przy szybkim biego lub zdecydowanym postawieniu nogi.Wystepuje z zewnetrznej strony stawlecz czasami pojawia sie w jego gornej czesci tuz nad rzepka.Przy zginaniu chodzeniu i truchcie maz nie odczywa dloegliwosci bolowych.czy jest mozliwe ze w stawie odlamala sie czesc rzepki lub lekotki?testy na wiazadla i sciegna sa negat

Renata GrzechociĹska

Witam.
Proponuję wykonać USG stawu kolanowego i udać się do ortopedy.
Pozdrawiam