Co powoduje silny ból kolana, który promieniuje do kostki?

Witam, Od dluzszego czasu odczuwam okropny bol kolana ktory promieniuje od zewnetrznej strony az do kostki a od tylnej czesci kolana bol promieniuje az do posladka i podczas zginania czuje „przeskakiwanie” czegos w udzie a samo kolano „chrupie”. Po dolnej zewnetrznej stronie kolana widoczna jest wyrazna opuchlizna. Wykonuje stojaca prace w ktorej rowniez duzo chodze, a po 10h pracy samodzielne wchodzenie czy schodzenie po schodach jest niemalze nie mozliwe poniewaz bol jest tak potworny ze lzy same ciekna z oczu i caly sie poce. Dodam iz krotkotrwale pomaga obkladanie lodem. Uzywam masci naproxen lecz rowniez pomaga na chwile, aczkolwiek czasem odnosze wrazenie iz zaraz po posmarowaniu bol narasta.

Lek. Katarzyna Szymczak

Konieczna kontrola u ortopedy, USG stawu kolanowego,być może doszło to uszkodzenia więzadeł lub innych struktur stawu.
Pozdrawiam