Co może oznaczać uczucie wypadania i ból kolana?

Sprawa wyglada tak, kiedys w dziecinstwie przy skakaniu na trampolinie tak jakby ‘wypadlo mi kolana’ bardzo bolalo; pamietam, ze bylam nawet u lekarza, ale nic wtedy nie bylo i wszystko bylo w porzadku. 3 miesiace temu po 2 dniach robienia przysiadow (60/dzien bez obciazen) znowu zaczelo mi wypadac i zaczal sie bol w okolicach wiazan, ktory byl bardzo silny i wrecz paralizujacy. Bylam wtedy u chirurga na sorze, nie mialam zadnych badan, stwierdzil, ze wszystko jest w porzadku. Bol minal po jakis 3 tygodniach, ale kiedy pracowalam wszystko tak jakby nawrocilo (praca w piekarni, zadnych ciezkich rzeczy) bole byly nieznosne nie moglam ich zbytnio zginac bo zajmowalo mi to duzo czasu i bolalo na tyle, ze lecialy mi lzy. Teraz ten bol jest przewlekly pojawia sie bez zadnego wysilku, najpierw zaczyna mnie bolec w okolocach wiazan a pozniej paralizuje calego kolano, nie moge nim ruszac, leca mi lzy. Dzieje sie to w zwyklych sytuacjach, siedzenie na lekcji, w autobusie czy przy zwyklym chodzeniu. Ostatnio po lekcji wf, ktora nie byla zbyt wysilkowa, czulam, ze moje kolano jest ‘luzne’ a pozniej bolalo jeszcze mocniej. Prosze o pomoc w minimalnej diagnozie. Oczywiscie udam sie do lekarza, ale chcialabym wiedziec na co moge sie przygotowac. A i dodam jeszcze, ze od poczatku sorawa dotyczyla dwoch kolan, ale to lewe mi ‘wypadalo’, teraz bol jest czesciej w prawym kolanie, chociaz lewe tez swoje robie.

Wskazane jest badanie ortopedyczne, rezonans stawu kolanowego. najpewniej to objawy uszkodzenia stawu, więzadeł może niestabilność. Trzeba to zweryfikować, aby nie doszło do zerwania więzadeł czy głębszego uszkodzenia stawu. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle czas oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.