Ból kolana po grze w piłkę nożną

Witam mam dolegliwosci pod kolanem pare centymetrów pod rzepka.Zaczeło sie we wakacje 2013 grałem w tedy intenstwnie w piłke nozna i zaczynało mnie powoli bolec po wysliłku potem czasami jak zkonczyłem grac ciezko sie chodził bo gdy zginałem nogi to mnie bolało.Gdy nacisne to mnie boli i gdy zginam nogi i biegam po graniu w piłke nożna. Wyczytałem w internecie ze to jest tak zwane "KOLANO SKOCZKA" i oto własnie mam pytanie jak to wyleczyc.PROSZE O ODPOWIEDZ

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości rzeczywiście mogą wskazywać na "kolano skoczka". Zdecydowanie proszę jednak skonsultować się z lekarzem ortopedą, który zbierze wywiad, zbada Pana oraz potwierdzi powyższą diagnozę. W zależności od nasilenia objawów stosowane jest leczenie zachowawcze (odpoczynek, okłady, masaże lodem, leki przeciwzapalne i przeciwobrzękowe, elewacja kończyny, rehabilitacja) lub leczenie operacyjne (usunięcie tkanek uszkodzonych i zapalnych z więzadła, usunięcie fragmentu rzepki).