Ból kości ogonowej a upadek ze schodów

Witam. Rok i 4 mies temu spadlam ze schodów na kość ogonowa.Po ok roku w końcu przestało w miarę boleć. Bolało tylko po ciężkim dniu. Niestety od ok miesiąca znowu czuje ból. Nie jest on duży. Ale boli np kiedy wstaje ze sofy czy z krzesła. Czy to może być cos poważnego? Do jakiego lekarza się udać? Czy np usg można zrobić na kość ogonowa? Dziękuję za odp.

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowna Pani, Niestety, ból może być konsekwencja wcześniejszego urazu. Należy zrobić, przede wszystkim, rtg kości krzyżowo-ogonowej oraz udać się - najlepiej do ortopedy.
Pozdrawiam, Dr n.med. Wojciech Kawiorski

Witam!
Cierpi Pani na tzw. cocygodynię. Leczeniem tej przypadłości zajmują się ortopedzi. Problem bywa złożony i wymaga indywidualnego podejścia. Powodem jest najczęściej uraz ale bywają też bóle samoistne. W leczeniu stosuje się terapię manualną, fizjoterapię leki lub ostatecznie operację. Pozdrawiam